Taraflar Bu Kullanıcı Sözleşmesi (“Sözleşme”), Takip Saati ile takipsaati.com (“Site”) adresli siteye kullanıcı olarak kaydolan kişi arasında akdedilmektedir. Sözleşme, kullanıcının elektronik ortamda kabulü ile yürürlüğe girmekle birlikte, Sözleşmede yer alan usuller kapsamında sonlandırılmadığı sürece yürürlükte kalmaya devam edecektir.

Sözleşmenin Konusu ve Kapsamı

İşbu Sözleşme, Takip Saati’nden alacağınız her türlü hizmetin genel kullanım şartlarını, genel kurallarını ve tarafların yasal sorumluluklarını düzenlemektedir. Site’ye üyelik ve kullanım öncesinde sözleşme okunmalı, belirtilen şartların kullanıcı iradesine uygun olmaması halinde Site kullanılmamalıdır. Kullanıcı Site’de sipariş oluşturarak, kişisel bilgilerinin yer alacağı formu doldurarak veya siteyi kullanarak yazılı şartları kabul etmiş sayılır. Takip Saati her tür hizmet, ürün bilgisi; kullanma koşulları ve sitede yer alan içeriği önceden bir ihtira gerek olmaksızın değiştirme, yeniden oluşturma, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Sözleşmede yapılan tüm değişiklikler, sitede yayın tarihiyle birlikte yürürlüğe girer. Takip Saati, yalnızca online hizmet vermekte olup, anlık (kargosuz - online) teslimat sağlamaktadır. Herhangi bir sebeple tamamlanamayan hizmet, kullanıcıya bilgi verilerek asgari 30 gün içerisinde tamamlanır. Tamamlanamaması halinde, hizmet iptali gerçekleştirilip ücret iadesi sağlanır. Aksi herhangi bir durumda iade sağlanamaz. Kullanıcının, uygun düştüğü ölçüde Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’dan doğan hakları saklıdır.

Genel Kullanım

Takip Saati ve Site üzerinden verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe ücretlidir. Yasal zorunluluklarda veya aşağıda geçen durumlarda, kullanıcının site kullanımı engellenebilir; sayılanları gerçekleştiren, teşebbüs eden, iştirak eden kişi/kişiler hakkında, Takip Saati kanuni haklarını saklı tutar:

  • Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgilerin, içeriklerin siteye kaydedilmesi,
  • Site içeriğinin kısmen veya tümüyle kopyalanması,
  • Kullanıcıların kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerini; kullanım haklarını üçüncü kişilerle paylaşması (kullanıcı haricinde sistemin kullanılması dahil) ve sonucunda doğan her türlü zarardan doğrudan kullanıcı sorumludur. Bununla birlikte,kullanıcı başkasına ait kimlik bilgileri, elektronik posta adresi, IP adresi kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine ulaşamaz, bunları kullanamaz. Aksi halde kullanıcı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılır.
  • Takip Saati, Site ve diğer kullanıcıların güvenliğini tehdit edecek, Site’nin çalışmasını bozacak, tehlikeye düşürecek, engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması, teşebbüste bulunulması veya bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi
  • Yapılan işlemler sonucunda hesapların kapanması durumunda, Takip Saati ve Site herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

İşlem Koşulları

Sipariş verdikten sonra, işlem yapılacak profil gizli durumdaysa, Hizmet Sağlayıcı işlemi gerçekleştirme hakkını saklı tutar. Bu durumda iade yapılmama hakkı doğar.

Sipariş verildikten ve işlem tamamlandıktan sonra, işlem yapılan profil gizli durumuna alınırsa, garanti kapsamı dışına çıkar. Bu tür durumlar için herhangi bir telafi veya iade sağlanmaz.

Sipariş oluşturulduktan sonra, Müşteri kabul eder ki hesabını gizliye almayacak ve kullanıcı adını değiştirmeyecektir. Aksi takdirde, telafi veya diğer yardımcı olma durumlarına ilişkin herhangi bir yükümlülüğümüz olmayacaktır.

Sorumluluklar

Kullanıcı ve ziyaretçiler Takip Saati ve Site’nin kullanılmasını engelleyecek, zorlaştırıcı hiçbir harekette bulunamaz, otomatik programlar vasıtasıyla zorlayamaz, hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi halde siparişinin/üyeliğinin sonlandırılacağını, doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluğu kabul eder. Takip Saati ve Site ile yapılan mesajlaşmaların yedeklenmesi kişilerin sorumluluğundadır ve her türlü mağduriyetin önüne geçilebilmesi için tavsiye edilmektedir. Mesaj içeriklerinin kaybolması, silinmesi veya hasar görmesinden Takip Saati ve Site sorumlu tutulamaz. Bununla birlikte Takip Saati ve Site, silinmesini talep eden kullanıcıya ait her türlü kaydı silmeme kararı alabilir. Silinen hesaplarla ilgili kullanıcı hiçbir hak ve tazminat talebinde bulunamaz. Takip Saati ve Site’nin kullanıcı kayıt olurken verdiği tüm iletişim kanallarından, aksine bir yazılı bildirimi olmadığı müddetçe iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Kullanıcı sözleşmeyi kabul etmekle aksine yazılı bildirimi bulunmadığı sürece, Takip Saati ve Site’nin kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir. Tüm bunlarla birlikte, Takip Saati ve Site belirli hizmetleri için farklı kural ve yükümlülükler belirleyebilir. Bu hizmetleri kullanan kullanıcılar peşinen kabul etmiş sayılır. Takip Saati ve Site’nin ilgili mevzuatlardan doğan tüm hakları haklıdır. Aksi davranışlar hukuki ve cezai sorumluluk doğurmaktadır.

Müşteri, bu hizmetleri kullanırken yerel yasaları ve Instagram'ın veya hizmet verilen diğer tüm sosyal medyaların kullanım koşullarını ihlal etmemeyi kabul eder.

Hizmet Sağlayıcı, Müşteri'nin sosyal medya hesaplarının kullanımından kaynaklanan yasal sorumlulukları kabul etmez.

Kullanım

Takip Saati ve Site’nin kurumsal kimliği, görünümü, içerikleri; alan adı, marka adı, logo ve sair materyaller, bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi Takip Saati olmakla birlikte, yasal koruma altındadır. Bahsi geçen materyaller, hiçbir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, değiştirilemez ve dağıtılamaz. Aksi hareketler hukuki ve cezai sorumluluk doğurmakla birlikte, Takip Saati’nın ilgili kanunlardan doğan bilumum hakları saklıdır.

İptal ve Değişiklikler

Hizmet Sağlayıcı, önceden bildirimde bulunmaksızın, Sözleşme şartlarını değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

Sözleşmenin Kabulü

Müşteri, Hizmet Sağlayıcı ile işlem yapmak amacıyla sipariş verdiğinde, bu Sözleşme'nin tüm şartlarını kabul ettiğini beyan eder. Sipariş verilen hizmetlerin sunumu, Müşteri'nin bu Sözleşme'yi kabul ettiği anlamına gelir.

Gizlilik

Takip Saati ve Site’yi ziyaret eden kullanıcıların bilgileri, daha iyi hizmet verebilmek amacıyla takip edilebilir. Kullanıcıların Takip Saati ve Site üzerinden yaptığı işlemler ile hizmet içeriği gizli tutulur ve 3. şahıslarla paylaşılmaz. Kullanıcı tarafından verilen siparişler servis sağlayıcıları ile paylaşılmaktadır. Ancak resmi devlet kurumlarından talep edilmesi halinde, kayıtlar resmi devlet kurumu görevlilerine sunulabilir. Ödeme sayfasında gereken kredi kartı bilgileri, siteye bakiye yükleyen kullanıcıların güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde Takip Saati ve Site tarafından ve hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmaz. Bu sebeple ödeme işlemleri Takip Saati ve Site arayüzüyle; banka, online ödeme gibi sistemler ile bilgisayarınız ya da telefonunuz arasında gerçekleşir. Kullanıcıların sisteme girdikleri bilgilere kendileri ulaşabilmekle birlikte yine kendileri değişiklik yapabilmektedir. Bir başka kullanıcının, bu bilgilere erişebilmesine ve değişiklik yapabilmesine hiçbir şekilde izin verilmez.

Siparişin Yürütülmesi ve Hesap Durumu

Müşteri, sipariş verilen hizmetlerin yürütülmesi sırasında hesap bağlantısını değiştirmeyi veya hesabı gizlemeyi kabul etmez. Bu tür değişiklikler, hizmetin yürütülmesi sürecini olumsuz etkileyebilir ve bu durumdan Hizmet Sağlayıcı sorumlu tutulamaz.

İade Politikası

Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketici onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde kullanıcı cayma hakkını kullanamaz. Siparişler sisteme girildikten sonra iptal/iade talebiniz kabul edilmeyecektir. Eğer sipariş tamamlanmazsa / kısmen tamamlanırsa sistem otomatik olarak geri ödeme yapacaktır. Yapılan ödeme iade edilemeyeceğinden Takip Saati ve Site’de yer alan hizmetler için kullanılabilir. Takip Saati ve Site beğeni, takipçi, izlenme ve sair hizmetlerin kalıcı olacağını garanti ve beyan etmediği gibi, düşüş yaşanması halinde servis sağlayıcısı telafi yapmadığı sürece iade yapılamayacağı için hiçbir sorumluluk kabul etmez. Düşüşler yaşandıktan sonra herhangi bir söz hakkına sahip olmamakla birlikte şikayet hakkınızda bulunmamaktadır. Sipariş sırasında hesap gizliliği, kullanıcı adı değişikliği vb durumlarda servis sağlayıcısı iade etmediği sürece Takip Saati tarafından herhangi bir iade söz konusu değildir.

Anlaşıldığı ve iade yapılacağı kesinleştiğinde Takip Saati iadeyi haftanın 5. günü (cuma) banka pos sistemine girecektir, iade girişi yapıldıktan sonra iadenin hesaba yansıması 3-7 iş günü sürebilmektedir.

Bu Sözleşme, Taraflar arasında akdedilmiştir.

Hizmet Sağlayıcı: Takip Saati - Şükrüpaşa mah. şumnu sokak Merkez / Edirne

 

❝Son Güncelleme 5 Eylül 2023❞